Charakteristika

 

Složení:

Směs rostlinných esencí a extraktů ve vodě. Za studena lisované rostlinné oleje, ovocné šťávy, ovocné kyseliny z citrónů, výtažky z ořechů, bodláků, česneku a mořských solí. Bez konzervantů.

Obsahuje:

Alicin, diallyldisulfid, flavonoidy: silibinin, silicystrin, silydianin, chlorid sodný.

Použití:

Vhodný pro použití v průmyslu, domácnosti, hotelech, restauracích, obchodech, zdravotnictví, potravinářství,  gastronomických, kosmetických, hotelových a wellness službách, zemědělství a cestování, na nákupní vozíky, na nábytek lakovaný i z masivu, kožené čalounění z přírodní i umělé kůže, podlahy, okna, okenní rámy plastové i dřevěné, čištění a ochrana dětských kočárků a hraček, pelíšků rodinných mazlíčků (zvířat), apod.

Při čištění prostorů domácích zvířat, koupelen a kuchyní vynikne antibakteriálnost, která zabrání nebo podstatně zpozdí vznik zápachu.  Ve sportovním odvětví pro čištění plastových lahví, vnitřku přileb, brýlí, oblečení, příslušenství bojových sportů a v podstatě všude tam, kde se vyskytuje pot nebo nežádoucí množící se bakterie. Při rozprášení likviduje případné viry obsažené v kapénkách ve vzduchu.

Výrobek má silné antibakteriální a antivirotické vlastnosti a je určen na čištění, ochranu a odmaštění povrchů. Na rozdíl od chemických čistících prostředků bakterie neničí agresivními látkami, ale narušením jejich buněčné steny. Ošetřený povrch likviduje a zabraňuje množení bakterií. Při čistění rukou není nutné opláchnutí vodou.

Aplikace:

Aplikuje se nanesením dostatečného množství na ruce, pokožku anebo povrch zařízení, kde se nechá působit minimálně 30 sekund, případně rozprášením ve vzduchu.

Před použitím protřepejte cca 5 sekund. Hrubé nečistoty nejprve spláchněte vodou, příp. odstraňte mechanicky. Přípravek nastříkejte na čištěný povrch a rozetřete po celé ploše. Nechte ho působit  30 sekund až 5 minut, ale nejvíce tolik, aby nezaschnul. Nečistotu spolu s přípravkem smyjte vodou. Větší nečistoty snadněji uvolníte štětcem či kartáčem. Nezanechává stopy na pevných površích ani na tkaninách. Účinky přípravku přetrvávají na površích delší dobu.

Podmínky skladování:

  • skladovat při teplotách 5 - 35 ° C,
  • nevystavovat přímému slunečnímu záření v řádně uzavřené nádobě. Chránit před mrazem!

Doba skladování:

  • 24 měsíců od data výroby v původních obalech.

Bezpečnost a ochrana zdraví při práci:

Při práci s přípravkem se vyhněte kontaktu s očima. V případě zasažení očí může dojít k slabému podráždění (jako po zasažení mýdlem) - v takovém případě otevřené oči vymývejte čistou vodou. Při aplikací není třeba používat žádné OPP kromě běžně používaných. Přípravek je určen k přímému použití. Míchání s jinými látkami je zakázáno.